50 pociech w sali pirotechnicznej

Data publikacji 18.12.2009

W środę rano zawitała do CSP pięćdziesięcioosobowa grupa miłych gości. Były to dzieci oddziału przedszkolnego i I klasy ze Szkoły Podstawowej nr 154 w Warszawie. Grupę przywitałała maskotka naszej szkoły i podinsp. Adam Jóźwik z Zakładu Służby Kryminalnej.

Nasz wykładowca specjalnie dla grupy opracował program wizyty i oprowadzał dzieci osobiście po niektórych zakładach dydaktycznych Centrum. Tam, dzieciaki mogły zobaczyć czego policjanci uczą się w naszej szkole oraz wysłuchać opowieści naszych dydaktyków na temat różnych form pracy policjanta. Z pewnością dla maluchów każda z nich była bardzo ciekawa. I chyba nasza szkoła przypadła do gustu milusińskim, bo wielu z nich deklarowało chęć zostania policjantem. Dzieci dowiedziały się również sporo ciekawych rzeczy, jak zachowywać się bezpiecznie i co należy zrobić, gdy to bezpieczeństwo jest zagrożone. Jak zawsze z takich wizyt pozostaje wiele wrażeń i sporo sympatycznych zdjęć na pamiątkę.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK