Szpaki przyleciały w grudniu

Data publikacji 10.12.2009

Rozpoczął się nowy kurs podstawowy SZPPK - 6/09 dla policjantów po służbie w Oddziałach Prewencji Policji. Jego inauguracji dokonała Zastępca Komendanta CSP mł. insp. Anna Rosół w towarzystwie kadry kierowniczej CSP.

Zwykliśmy ich nazywać ich pieszczotliwie „szpakami” – to od symbolu, jakim oznakowane są wszystkie szkolenia dla osób, które odbyły wcześniejszą służbę w Oddziałach Prewencji Policji. Dlatego też szkolenia kursów SZPPK są skrócone do około trzech miesięcy. Wczoraj 55 mężczyzn rozpoczęło swoje pierwsze szkolenie zawodowe, które zakończy się 26 marca przyszłego roku. W szkoleniu uczestniczą policjanci z Komend Wojewódzkich w Krakowie, Olsztynie i z Komendy Stołecznej Policji. Nowicjuszy w murach naszej szkoły uroczyście przyjęła i dokonała otwarcia szkolenia Zastępca Komendanta CSP mł. insp. Anna Rosół. Pani Komendant przedstawiła słuchaczom kierowników niektórych wydziałów dydaktycznych, oraz wykładowców z którymi spotkają się podczas zajęć. Dowódcą kompanii nowego kursu została podkom. Anna Krzywańska.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK