Mundurowe profile szkolne

Data publikacji 09.12.2009

Rozjaśniło się odrobinę i wypogodziło w CSP w te smutne dni zimowe. A wszystko to za sprawą wizyt bardzo młodych pogodnych ludzi zainteresowanych pracą naszej szkoły. CSP odwiedziły grupy licealistów z Suwałk i Tarnowa.

Uczniów szkół o policyjnych (i nie tylko) specjalnościach przyjmujemy od dawna, odkąd zaczęły się w kraju tworzyć szkoły o profilach mundurowych. Wszyscy chcieliby zobaczyć, jak funkcjonuje policyjna szkoła, jak wyglądają zajęcia oferowane zwłaszcza tym, którzy dopiero wstąpili w szeregi Policji, czy w takiej szkole jest trudno, czy też można ją skończyć bez większego wysiłku. A ponieważ wszystko najlepiej jest ocenić samemu, więc młodzież licealna chętnie przygląda się życiu naszej szkoły. Ostatnio gościliśmy dwie takie klasy. Pierwsza z nich wizytowała Centrum wczoraj. Była to grupa licealistów, która uczy się w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach. Dzisiaj przybyli uczniowie z XVI Liceum w Tarnowie, którzy specjalizują się w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Obydwie grupy odwiedziły „pracownię narkotykową”, wysłuchały wykładu na temat zabezpieczania przez Policję śladów na miejscu zdarzenia i z zaciekawieniem obejrzały film o Centrum szkolenia Policji. Uczniowie z Suwałk byli również na strzelnicy i hali sportowej, gdzie mieli możliwość przyjrzenia się zajęciom które aktualnie były prowadzone ze słuchaczami. Dziś patrzą na te zajęcia z trochę innej perspektywy, jednak z pewnością wśród naszych młodych gości znajdą się i takie osoby, które w przyszłości same przekonają się że jednak trzeba włożyć sporo wysiłku aby  szkołę ukończyć policyjną.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK

Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach (pierwsze 6 zdjęć) i  XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie (zdjęcia  kolejne).