IV Powiatowy Mikołajkowy Turniej Judo

Data publikacji 04.12.2009

Już po raz czwarty na matach Centrum Szkolenia Policji do boju ruszyli judocy z powiatu legionowskiego. W środę odbył się IV Powiatowy Mikołajkowy Turniej Judo dla dzieci i młodzieży. Wystartowali zawodnicy z UKS Pilawa z Białobrzegów i miejscowy LTS CSP.

Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i w tegorocznej imprezie mogliśmy oglądać blisko pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek w wieku 6 – 17 lat startujących w 16 kategoriach wagowych. Walki na turnieju toczyły się na trzech tatami, co pozwoliło na ich szybkie i sprawne przeprowadzenie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i co najważniejsze nagrodami rzeczowymi, które przyniósł Św. Mikołaj. Dzieci uczestniczące w zawodach, jak i kibice otrzymali od Mikołaja słodycze, jedynie spiker nie spodobał się Świętemu i miał zostać wyprowadzony w kajdankach, jednak dzieci poprosiły o ułaskawienie i możliwość przeprowadzenia zawodów.
 Podopieczni trenera Przemysława Źródło – Pilawa i trenerów Anny i Jacka Kuźmińskich – LTS CSP toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć kibicujący rodzice i dziadkowie, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym liderom. Dobrze, że w judo nie można zadawać uderzeń i kopnięć, dzięki temu nikt nie odniósł żadnego urazu i wszyscy zawodnicy zadowoleni  i w fantastycznych humorach zakończyli zawody.

Wyniki IV Powiatowego Turnieju Judo

Zwycięzcy zawodów:

Kat. 20 kg – Maciej Ślesicki (LTS CSP)
Kat. 24 kg – Marek Zbysiński (LTS CSP)
Kat. 26 kg – Klara Kłoczyńska (Pilawa)
Kat. 28 kg – Dawid Kuźmiński (LTS CSP)
Kat. 29 kg – Aleksandra Janeczko (Pilawa)
Kat. 30 kg – Anastazja Kłoczyńska (Pilawa)
Kat. 33 kg – Dawid Krupa (Pilawa)
Kat. 34 kg – Joanna Janeczko (Pilawa)
Kat. 37 kg – Stanisław Dolaziński (Pilawa)
Kat. 40 kg – Jakub Krajewski (LTS)