Policjanci na drogę!

Data publikacji 30.11.2009

Ponad pół tysiąca policjantów przeszkolonych w tym roku na specjalistycznych kursach w zakresie ruchu drogowego opuściło Centrum Szkolenia Policji! Właśnie zakończyła się siódma edycja takiego szkolenia. Służby ruchu drogowego naszej Policji zasili kolejnych 64 funkcjonariuszy.

Zakończył się kurs specjalistyczny o symbolu RD-7/09 dla policjantów ruchu drogowego. Była to kolejna, siódma już edycja tego typu szkolenia, które odbyło się w tym roku. Szkolenie zainaugurowano 7 października i trwało ono niespełna 4 miesiące. Rozpoczęło je 64 policjantów (w tym 8 kobiet) i w tym samym składzie słuchacze zakończyli je w ubiegły piątek. Uroczystego zamknięcia kursu RD-7/09 dokonał mł. insp. Grzegorz Perz – Kierownik Zakładu Ruchu Drogowego CSP. Towarzyszyli jemu wykładowcy i instruktorzy Zakładu. Wśród absolwentów odbierających świadectwa zakończenia szkolenia było również pięciu policjantów, którzy 25 listopada w drodze na zajęcia zatrzymali sprawców kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Od tej chwili wszyscy absolwenci kursu RD-7/09 będą pełnić dalszą służbę w komórkach organizacyjnych ruchu drogowego na terenie swoich jednostek.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK