Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

EEVZA 2009 – międzynarodowy turniej w CSP

Data publikacji 23.11.2009

Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej EEVZA 2009 w kategorii kadetów, zostały przeprowadzone w hali sportowej Centrum Szkolenia Policji. Przez trzy dni młodzi siatkarze walczyli o mistrzowski tytuł który w pasjonującej walce z reprezentacją Rosji zdobyli polscy siatkarze.

Przez ostatni weekend kibicowaliśmy reprezentacjom narodowym młodych siatkarzy podczas rozgrywek w ramach męskiego młodzieżowego turnieju piłki siatkowej strefy EEVZA kategorii wiekowej U-16 (rocznik 1993-1994). W turnieju udział wzięły cztery zespoły z Europy Wschodniej - Estonii, Łotwy, Rosji, oraz Polski.
Drużyny rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. W niedzielę, w samo południe miał miejsce najciekawszy pojedynek – Polska - Rosja. Spotkanie to wzbudziło wiele emocji, ponieważ wiadomo było że drużyny te - to turniejowi faworyci. Tym razem zwycięstwo wywalczyła reprezentacja Polski, która zajęła pierwsze miejsce. Rosjanie musieli zadowolić się miejscem drugim. Na trzeciej lokacje uplasowali się reprezentanci z Estonii, a miejsce czwarte zajęli zawodnicy z Łotwy.
Organizatorem rozgrywek był Polski Związek Piłki Siatkowej, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Legionowo. Wstęp na widownię dla mieszkańców naszego miasta był wolny i nic dziwnego, że trybuny były wypełnione po brzegi kibicami.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Mirosław Przedpełski powiedział: „Cieszę się, że to Polsce powierzono organizację turnieju strefy EEVZA, który ma na celu rozwój i promocję siatkówki młodzieżowej. Takie turnieje mają ogromne znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyniki, jakie osiągać będzie młodzież w przyszłości …”. My również cieszymy się faktem, że mogliśmy gościć uczestników tego międzynarodowego turnieju i pasjonować się siatkówką w tym młodzieńczym wydaniu.