Dzień Edukacji Narodowej – uroczystość w Ratuszu

Data publikacji 14.10.2009

W sali widowiskowej Legionowskiego Ratusza odbyły się doroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Legionowo i Centrum Szkolenia Policji. Już po raz drugi nasi dydaktycy obchodzili swoje święto w towarzystwie najlepszych nauczycieli naszego regionu.

Dzień przed oficjalnym świętem w Sali widowiskowej Legionowskiego Ratusza odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wzorem roku ubiegłego w uroczystości uczestniczyli najlepsi nauczyciele naszego powiatu, reprezentujący różne gałęzie edukacji – począwszy od tej pierwszej, przedszkolnej, poprzez szkolnictwo podstawowe, gimnazjalne, ponad gimnazjalne, skończywszy na zawodowym które reprezentuje nasza szkoła. Organizatorami uroczystości byli Starosta Powiatu Legionowskiego, Prezydent Miasta Legionowo, oraz Komendant Centrum Szkolenia Policji. Nic więc dziwnego, że tuż przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości w ratuszowych kuluarach wytworne damskie kreacje przemieszały się z niebieskimi mundurami.  Uroczystość odbyła się w trzech panelach, podczas których główni organizatorzy uhonorowali swoich najlepszych dydaktyków. Pod adresem nauczycieli jak zawsze padło wiele ciepłych słów za ich codzienny trud i wysiłek. Naszych policyjnych nauczycieli nagradzał Komendant CSP w towarzystwie swojego Zastępcy do spraw dydaktycznych mł. insp. Anny Rosół, na ręce której złożył serdeczne podziękowania dla naszych wykładowców i instruktorów. Potem nastąpił moment uhonorowania najlepszych dydaktyków CSP. Za całokształt pracy pięciu wykładowców otrzymało pamiątkowe ryngrafy. Ośmiu dydaktyków z okazji Dnia Edukacji Narodowej awansowało na wyższe stanowiska służbowe, a 19 zostało wyróżnionych nagrodami pieniężnymi. Całość uroczystości uświetniły występy utalentowanej młodzieży, a na koniec dla wszystkich nauczycieli –z recitalem wystąpił Zbigniew Wodecki.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK