Europejski tydzień mobilności

Data publikacji 23.09.2009

Już od 2002 roku w okresie od 16 do 22 września Komisja Europejska organizuje "Europejski Tydzień Mobilności", będący kontynuacją sukcesu "Europejskiego Dnia bez Samochodu". Policjanci CSP uczestniczyli w tej akcji na terenie Ikea Janki.

Na zaproszenie sklepu IKEA Janki, w tym roku do akcji przyłączyło się również Centrum Szkolenia Policji. W ostatnią niedzielę policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego – podkom. Agnieszka Sałkowska i podkom. Sławomir Hołoweńko przeprowadzili sesje edukacyjne przygotowujące dzieci do egzaminu na kartę rowerową. Dzieci mogły zapoznać się z budową roweru i  poznać jego prawidłową obsługę. Policjanci zwracali uwagę na to, że rower powinien być sprawny i właściwie wyposażony, by móc nim bezpiecznie wyjechać na drogę. Trzeba również posiadać niezbędną wiedzę o przepisach, aby być uczestnikiem ruchu drogowego. Akcja edukacyjna wzbudziła zainteresowanie wśród najmłodszych, jak również ich rodziców. Bezpieczną jazdę dzieci zagwarantuje jedynie umiejętność właściwego korzystania z roweru i znajomość przepisów ruchu drogowego. A do tego niezbędne jest uzyskanie karty rowerowej - podkreślali nasi policjanci.

Agnieszka Sałkowska ZRD/Anna Galant
Foto ZRD