Wizyta policjantów z Estonii

Data publikacji 15.09.2009

Komendant Centrum przyjął i osobiście oprowadzał delegację policjantów estońskich po szkole. Estończycy mieli okazję poznać jak uczą się nasi słuchacze na różnego rodzaju kursach aktualnie prowadzonych w CSP.

Komendant Centrum przyjął i osobiście oprowadził po szkole delegację policjantów estońskich. Sześcioosobowa grupa przyjechała do nas z miejscowości Tartu. Są to policjanci liniowi pełniący służbę w tamtejszej komendzie Policji. Przekrój specjalizacji Estończyków jest różny, począwszy od współpracy międzynarodowej, poprzez wyszkolenie strzeleckie aż po pracę z nieletnimi. Dlatego też z zainteresowaniem przyglądali się działalności wszystkich komórek organizacyjnych naszej szkoły. To zainteresowanie policyjne służy zawsze odniesieniu do metod i form szkolenia we własnym kraju. Zresztą, co tu kryć, sami podpatrujemy i wykorzystujemy sprawdzone już schematy szkolenia w innych krajach i wzorując się na nich wdrażamy pewne ich elementy u siebie. Policjanci estońscy z pewnością również obserwowali zajęcia pod tym samym kątem. Być może ta wizyta przyniesie również owoce w postaci bliższej współpracy komendy z Tartu z naszą szkołą.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK