SZP-4/09 już w Centrum

Data publikacji 08.09.2009

Szkolna aula, godzina 10.35. Rozpoczyna się nowe szkolenie podstawowe SZP-4/09. Na sali ponad setka młodych ludzi, którzy swoje życie postanowili związać z Policją.

Nowe szkolenie zainaugurował Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski. Na aulę przybyli również wykładowcy i dowódcy, którzy odtąd będą czuwali nad wyszkoleniem i przygotowaniem zawodowym młodzieży. Szkolenie rozpoczęło dzisiaj 86 mężczyzn 23 kobiety.  Planowe zakończenie kursu SZP-4/09 przewidziane jest na dzień 2 kwietnia 2010 roku. Tego dnia słuchacze napiszą egzamin końcowy, po którym nastąpi jego ocena i ogłoszenie wyników. Tego samego dnia czekać ich będzie jeszcze uroczystość zakończenia szkolenia i … powrót do jednostek macierzystych w Komendach Stołecznej i Wojewódzkich w Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Rzeszowie. Ale do tego momentu czeka ich ponad 1100 godzin dydaktycznych, które spędzą na salach wykładowych, hali sportowej w strzelnicy i pomieszczeniach symulacyjnych szkoły. Wszystkim nowicjuszom życzymy miłego i owocnego pobytu w Centrum, błyskotliwości w nauce i połamania piór w kwietniu!

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK