Poszukujemy pamiątek i eksponatów do Izby Pamięci

Data publikacji 04.09.2009

W przyszłym roku będziemy obchodzić 20 lecie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Na tę rocznicę pragniemy przygotować jubileuszową ekspozycję w szkolnej Izbie Pamięci. Zwracamy się do osób związanych z naszą szkołą z prośbą o jej wsparcie.

Od roku na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie funkcjonuje Izba Pamięci. Staramy się, aby pokolenie młodych policjantów poznało historię Policji i jej tradycje sięgające Polskiej Policji Państwowej. By policyjny mundur nosili z dumą i godnością, świadomi historycznych korzeni i dorobku poprzedników. Ponieważ nasza Izba Tradycji istnieje od niedawna – nadal jesteśmy na etapie gromadzenia eksponatów.

Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą do tych z Państwa, którzy posiadają pamiątki związane z CSP lub naszą formacją i uznaliby za stosowne przekazać je nam, lub wypożyczyć, o kontakt z rzecznikiem prasowym CSP tel. 22 605 32 29 lub sekretariatem Wydziału Prezydialnego  tel. 22 605 31 04.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mzewski ZTK