Na nowej drodze

Data publikacji 01.09.2009

Obecny tydzień to czas pożegnania ze służbą dla kolejnych trzech wieloletnich pracowników CSP: podinsp. Zbigniewa Ozdarskiego, asp.szt. Leona Szulicha i st.sierż. Krzysztofa Domańskiego, którzy przeszli na zaopatrzenie emerytalne.

Wczoraj Komendant Centrum insp. Arkadiusz Brzozowski w asyście Zastępcy ds. dydaktycznych mł.insp. Anny Rosół oraz kierowników zakładów mł.insp. Krzysztofa Wuszta i mł.insp. Włodzimierza Nienałtowskiego spotkali się z kolejną grupą odchodzących na zapoatrzenie emerytalne policjantów. Jak zawsze w takich chwilach były wspomnienia i podziękowania za lata służby spędzone w Centrum Szkolenia Policji. Przypomnijmy, że w przyszłym roku nasza szkoła będzie obchodziła dwudziestolecie powstania, toteż wszyscy odchodzący towarzyszyli CSP w połowie jego istnienia. Dziękujemy za pracę w Studium Zastosowań Informatyki podinsp. Zbigniewowi Ozdarskiemu, który przepracował w ogółem Policji 19 lat, a przez ostatnie 9 uczył młode kadry korzystania z policyjnych systemów łączności. Szkolny pion logistyki opuścił st.sierż. Krzysztof Domański który poświęcił w naszej szkole 9, z 13 lat przepracowanych w Policji. Z 23 letnim stażem policyjnej pracy Zakład Techniki Kryminalistycznej pożegnał asp.szt. Leon Szulich, przez ostatnie 19 lat związany z policyjną dydaktyką. Jego specjalnością była fotografia kryminalistyczna, ale z równą pasją wykonywał zdjęcia z życia Centrum, czy podczas szkolnych uroczystości. Dwa tygodnie wcześniej Zakład Techniki Kryminalistycznej pożegnał policjanta z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym - podinsp. Tomasza Kulika, wieloletniego wykładowcę i specjalistę w zakresie mechanoskopii i broni palnej. Za 23 lata służby w szkolnictwie policyjnym podziękowała jemu Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł.insp. Anna Rosół i Kierownik ZTK Włodzimierz Nienałtowski.

Niech wspomnienie pracy w CSP przyniesie naszym kolegom poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a każdy nowy dzień niech będzie niepowtarzalny, barwny i wyjątkowy. Bo jak trafnie stwierdziła Zofia Bystrzycka - „Zakończenie jednego rozdziału jest jednocześnie początkiem nowego”.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK