Szczęśliwa trzynastka Jacka Kuźmińskiego

Data publikacji 16.06.2009

Trzynastka jest z pewnością szczęśliwą liczbą mł. asp. Jacka Kuźmińskiego, który 13 czerwca nie miał sobie równych w kategorii do 90 kilogramów i podczas rozegranych w Bytomiu Mistrzostw Polski Policji w Judo stanął na najwyższym stopniu podium.

W mistrzowskim turnieju wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek reprezentujących komendy wojewódzkie oraz policyjne szkoły i ośrodki szkolenia. Nasz reprezentant w drodze do finału stoczył trzy walki i każdą wygrał przed czasem. W finałowej potyczce zmierzył się z reprezentantem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podkom. Jackiem Szewczakiem. W zaciętej i pełnej dramaturgii walce o złoto mł. asp. Jacek Kuźmiński również okazał się lepszy. W ostatnich sekundach regulaminowego czasu legionowski judoka wykorzystał swoją szansę i wykonał punktowaną akcję techniczną, która zapewniła mu złoty medal.
Sukces mł. asp. Jacka Kuźmińskiego, instruktora Zakładu Interwencji Policyjnych CSP jest tym większy, że nasz zawodnik w trakcie przygotowań do mistrzowskiego turnieju nie miał możliwości odbywania walk sparingowych z zawodnikami o podobnym poziomie sportowym. Jego sparingpartnerem był manekin zapaśniczy ubrany w kimono. Jednak jak sam przyznaje, najtrudniejszy był trzytygodniowy okres poprzedzający start, gdyż w tym czasie musiał „zgubić” 8 kilogramów, aby osiągnąć limit kategorii do 90 kilogramów.
Zwycięstwo mł. asp. Jacka Kuźmińskiego w tak prestiżowych policyjnych zawodach to niewątpliwie duży sukces, powód do dumy i jednocześnie motywacja dla jego podopiecznych, młodych zawodników sekcji judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego. Miejmy nadzieję, że wśród wychowanków trenera Kuźmińskiego znajdzie się wielu znakomitych zawodników, może nawet olimpijczycy. Czas pokaże.

Na zdjęciach: uczestnicy Turnieju, Jacek Kuźmiński z Izabelą Lubczyńską-Kamińską zwyciężczynią wśród kobiet, oraz dekoracja zwycięzców w kat. do 90kg.

Jacek Kuźmiński / Grzegorz Winnicki ZIP
Foto: Jacek Kużmiński