Bezpieczeństwo na unijnych drogach

Data publikacji 05.06.2009

Centrum gościło uczestników Forum Salzburskiego, którzy obradowali na terenie naszej szkoły. Obradom grupy roboczej ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego przysłuchiwali się Naczelnicy WRD którzy przybyli z reprezentantami poszczególnych Komend Wojewódzkich na Konkurs Policjant Roku.

W pierwszych dniach czerwca Centrum gościło tzw. grupę roboczą ds. bezpieczeństwa  ruchu drogowego w ramach Grupy Salzburskiej. Grupa nie bez przyczyny tym razem obradowała w CSP. Był nią nasz Konkurs w którym uczestniczyli najlepsi policjanci polskiej „drogówki”. Spotkanie pierwszego dnia było poświęcone zagadnieniom nękającym wszystkie państwa unijne w jednakowym, niepokojącym stopniu - narkotykom w ruchu drogowym. Przedstawiciel TISPOL Pan Roar Larsen z Norwegii (Zastępca Szefa Policji RD) omówił działania podejmowane przez TISPOL na rzecz eliminowania z ruchu kierujących pod wpływem narkotyków. Prezentację tego problemu na terenie własnego kraju poprowadził również przedstawiciel Chorwacji. Goście zapoznali się też ze skalą tego zjawiska w naszym kraju, przysłuchiwali się informacjom na temat prawnej regulacji tego problemu w Polsce, oraz działań podejmowanych przez Policję w tym temacie. Goście wizytowali również Wydział Ruchu Drogowego CSP. Przez chwilę przyglądali się też konkurencji jazdy sprawnościowej kierowania motocyklem służbowym, która była właśnie rozgrywana przez uczestników XXII Finału Konkursu Policjant RD Roku 2009 na placu manewrowym naszej szkoły.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK