Panowie, to już koniec - czapki w górę!

Data publikacji 29.04.2009

Aż 105 osób przeszło pozytywnie przez egzaminacyjne sito. A znaczy to, że Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny zasili nasze szeregi ponad setką nowo upieczonych absolwentów. Dziś pożegnaliśmy słuchaczy kursu SZPPK-1/09.

Czas mija nieubłaganie. Zdawałoby się jeszcze niedawno, 115 słuchaczy kursu podstawowego SZPPK-1/09 witała w auli Zastępca Komendanta, podinsp. Anna Rosół. Dziś w tym samym miejscu policjanci pisali już egzamin końcowy. Sami mężczyźni, wszyscy po odbyciu służby kandydackiej w Oddziałach Prewencji Policji. Do egzaminu zostało dopuszczonych  109 osób. Sześć osób z różnych przyczyn w międzyczasie opuściło grupę swoich kolegów. O ile połowa z nich może jeszcze marzyć o zawodzie policjanta (czynnik zdrowotny), to dla trzech osób, które złamały regulamin szkoły, Policja zamknęła swoje podwoje. Egzamin końcowy ma formę testu, zawiera 40 pytań i słuchacze piszą go w czasie 45 minut. Dzisiaj, pozytywnie przez jego formułę przeszło 105 osób. Pechowcy, którym dziś się nie udało, będą oczekiwać na termin egzaminu poprawkowego. Po zakończeniu prac przez Komisję Egzaminacyjną odbyło się uroczyste zakończenie kursu. Absolwentów ponownie pożegnała Pani Komendant w  towarzystwie kadry szkoły, życząc im satysfakcji z pracy i spełnienia w zawodzie. My dodajmy jeszcze szerokiej drogi do domu i tradycyjnym policyjnym zwyczajem – tyle powrotów do niego ile służb!

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK