O przestępstwie gospodarczym

Data publikacji 19.03.2009

Wyniki pracy pionu do walki z przestępczością gospodarczą, budowa Systemu Odzyskiwania Mienia w kraju i jego misja, omówienie roli środków technicznych w pracy, - to jedynie niektóre z tematów jakimi zajmują się policjanci zebrani na dzisiejszej odprawie w naszej szkole.

Dzisiaj w CSP spotkali się na odprawie przedstawiciele kierownictwa policyjnego pionu do walki z przestępczością gospodarczą. Zostaną podsumowane wyniki pracy jakie uzyskali policjanci w zakresie wykrywalności i zwalczania przestępczości gospodarczej w minionym roku i wskazane trendy pracy jakie będą obowiązywać w roku bieżącym. Z nieukrywaną nadzieją spoglądamy w stronę nowej możliwości, jakie stworzy budowany System Odzyskiwania Mienia, dlatego ten temat  znajdzie się również obszarze zainteresowania uczestników narady. Warto skorzystać z doświadczeń i sprawdzonych już rozwiązań zastosowanych przez jednostki w kraju, dlatego też naczelnicy wydziałów z jednostek terenowych podzielą się ze sobą swoimi doświadczeniami zarówno w zakresie pracy wykrywczej, jak też podejmowanych rozwiązań kadrowych. Inni będą analizować własne możliwości zastosowania podobnych rozwiązań w celu zwiększenia efektywności i skuteczności pracy na podległym służbowo terenie.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK