Aktualności

Kiedy służba staje się pasją

Data publikacji 24.06.2024

„Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”. Konfucjusz. Podkom. Albert Piórkowski to instruktor wyszkolenia strzeleckiego, który pełni służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Na co dzień uczy policjantów, jak prawidłowo posługiwać się bronią palną i jak wykorzystywać ten ostateczny środek przymusu bezpośredniego podczas wykonywania czynności służbowych wobec społeczeństwa. Policjant jest zwycięzcą wielu zawodów strzeleckich. Ostatnio wygrał w konkurencjach strzelania z pistoletu centralnego zapłonu oraz dynamicznego ze strzelby w II edycji Wieloboju Strzeleckiego Służb Mundurowych oraz Sympatyków z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami RP o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Podkom. Albert Piórkowski to policjant, dla którego służba to nie tylko praca. Obowiązki służbowe, które wykonuje na co dzień na strzelnicy,to także pasja w życiu osobistym. Policjant służbę w Policji rozpoczął w 2005 r. Od początku związany był z jednostkami Komendy Stołecznej Policji. Swoje pierwsze szlify zdobywał w Komisariacie Policji na warszawskim Bemowie, a następnie pełnił służbę w Komendzie Rejonowej Polcji Warszawa IV.

W 2012 roku podkom. Albert Piórkowski rozpoczął służbę jako policyjny nauczyciel w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Na co dzień szkoli policjantów, jak poprawnie posługiwać się bronią palną. Jego profesjonalizm powoduje, że spod jego skrzydeł ze szkoleń w CSP wychodzą policjanci, którzy potrafią w swoich jednostkach terenowych prawidłowo obchodzić się z bronią palną i wiedzą, jak ważne są zasady bezpieczeństwa, kiedy zmuszeni są użyć tego ostatecznego środka przymusu bezpośredniego.

Policjant wielokrotnie reprezentował naszą szkołę na wielu zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając najwyższe noty. Ostatnio w maju na strzelnicy CWKS „Legia” w Rembertowie odbyła się II edycja Wieloboju Strzeleckiego Służb Mundurowych oraz Sympatyków z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami RP o Puchar Komendanta Głównego. Środki zebrane z wpisowego oraz licytacji przekazane zostały na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele wielu formacji. Kategorie, w jakich zawodnicy brali udział, to strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu Sig Sauer, karabinu kbk AK 47, strzelania dynamicznego ze strzelby Mossberg oraz strzelanie precyzyjne z karabinu PRS. W konkurencjach strzelania z pistoletu centralnego zapłonu oraz dynamicznego ze strzelby najlepszy okazał się podkom. Albert Piórkowski, uzyskując kolejno najwyższy wynik z pistoletu oraz trafiając wszystkie cele w najkrótszym czasie ze strzelby. Powyższe wyniki oraz kolejny bardzo dobry z karabinu AK 47 pozwoliły mu zająć pierwsze miejscu na podium w klasyfikacji generalnej i uzyskać tytuł Najlepszego Zawodnika Wieloboju.

Gratulujemy podkom. Albertowi Piórkowskiemu wygranych i wyrażamy podziw za jego pasje. Naszemu koledze życzymy zdrowia w kolejnych latach służby i satysfakcji z podejmowanych działań w pracy i życiu osobistym.

nadkom. E. Kuligowska WP

Powrót na górę strony