Aktualności

Kiedy praca staje się pasją

Data publikacji 24.05.2024

W dniu 19 maja 2024 r. na strzelnicy w Modlinie odbyła się druga edycja zawodów “PiRO Modlin 2024”. Celem konkurencji strzelectwa dynamicznego „Pistolet i Rewolwer Obronny (PiRO)” jest współzawodnictwo sportowe z użyciem broni krótkiej centralnego zapłonu. Zawodnicy pokonują tory, które odtwarzają realne sytuacje użycia broni palnej.

Uczestnicy musieli wykonać dwanaście różnych zadań strzeleckich. Strzelania w ramach PiRO wymagają stosowania odpowiednich zasad taktyki, między innymi korzystania z osłon, strzelania w ruchu oraz dobycia broni ukrytej pod ubraniem. Głównym celem PiRO jest symulowanie sytuacji obronnych oraz rozwijanie umiejętności strzeleckich w kontekście realistycznych scenariuszy. Mogą one symulować napady, obronę własnej osoby czy też domu.

Wśród tak licznej grupy zawodników znalazł się podkom. Albert Piórkowski, który na co dzień pełni służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W ramach realizowanych zadań służbowych przekazuje on swoją wiedzę oraz umiejętności strzeleckie policjantom szkoleń zawodowych podstawowych oraz kursów specjalistycznych. 

Do uczestnictwa w zawodach zgłosiło się 63 zawodników. Podkom. Albert Piórkowski w klasyfikacji open zajął wysokie trzecie miejsce. Natomiast w swojej kategorii sprzętowej strzelając pistoletem Glock 17 był najlepszy spośród 22 zawodników. 

Gratulujemy wygranej I życzymy dalszych sukcesów!

sierż. szt. D. Kocon WP
 

Powrót na górę strony