Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

DZIEŃ OTWARTY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH W NASZEJ SZKOLE

Data publikacji 30.04.2024

25 kwietnia 2024 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbył się Dzień Otwarty dla uczniów szkół średnich, w tym klas o profilu mundurowym, którego tematem było promowanie zawodu policjanta. W wykładach i zajęciach praktycznych, przeprowadzonych przez wykładowców naszej szkoły oraz policjantów z Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji, uczestniczyło ponad 200 osób.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wspólnie z Sekcją ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji zorganizowało Dzień Otwarty, aby promować zawód policjanta.

Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiły się następujące szkoły:

  • Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie, 
  • Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu,
  • Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie,  
  • Zespół Szkół nr 1 im. Gen. Jose' de San Martin w Sierpcu.

Program, który został przygotowany dla uczniów, był bogaty i różnorodny. Dzień zaczął się o godz. 9:00 od zaprezentowania filmu o CSP, a następnie cyklu trzech wykładów w naszej auli, których tematami były:

  • „Struktura Policji - funkcjonowanie formacji umundurowanej i uzbrojonej służącej społeczeństwu”, którą przedstawili nauczyciele policyjni Zakładu Służby Prewencyjnej CSP,
  •  „Wymogi formalne, rekrutacji do służby w Policji. Omówienie postępowania kwalifikacyjnego”, które zaprezentowali policjanci Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr KSP,
  •  „Zadania psychologów policyjnych”, które omówili psycholodzy z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii CSP.

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Rozpoczęliśmy atrakcją jaką był pokaz umiejętności psów służbowych z Zakładu Kynologii Policyjnej z Sułkowic. Instruktorzy wraz z opiekunami przygotowali dla naszych gości pokaz sprawności użytkowej policyjnych czworonogów oraz prezentację sprzętu do ich tresury.

Następnie uczniowie podzieleni na grupy, zwiedzili Zakład Szkoleń Specjalnych, gdzie młodzież uzyskała wiele informacji na temat techniki kryminalistycznej, (np. na czym polega daktyloskopowanie i zabezpieczanie niektórych śladów) oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego opowiedzieli o zadaniach służbowych wykonywanych przez policjantów z „drogówki” oraz wykorzystywanym do tego sprzęcie służbowym. Nauczyciele policyjni w białych czapkach zaprezentowali także tzw. salę luster oraz przedstawili jak wyglądają sygnały wykonywane przez policjanta podczas kierowania przez niego ruchem drogowym.

Następnie uczniowie zwiedzili zespół strzelnic, na których policjanci uczą się jak prawidłowo posługiwać się bronią. Specjalnie dla naszych gości w hali sportowej przygotowaliśmy tor przeszkód z możliwością przystąpienia do testu sprawności fizycznej.

Na zakończenie intensywnego dnia każdy uczeń otrzymał mały podarunek od CSP.

Mamy nadzieję, że na czas Dnia Otwartego nasza szkoła zamieniła się w pełną atrakcji przestrzeń, a młodzież i nauczyciele mogli zdobyć wiele przydatnych do codziennego funkcjonowania informacji.

Spotkanie z uczniami było doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta i przybliżenia młodzieży służby w Policji. Bycie policjantem to przede wszystkim służba i obowiązek, ale także zaszczyt. Takie przesłanie towarzyszyło nakreśleniu wizji tego zawodu przez naszych specjalistów i ekspertów podczas Dnia Otwartego.  

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu zaciekawiliśmy młodzież naszą formacją i również przekonaliśmy ich do wstąpienia w nasze szeregi.

Do zobaczenia w murach CSP w Legionowie na szkoleniu zawodowym podstawowym!

 

sierż. szt. D. Kocon WP, asp. szt. A. Łasocha, ZSS, asp. R. Karyś WD

Film Film Dzień Otwarty w CSP

Opis filmu: Film Dzień Otwarty w CSP

Pobierz plik Film Dzień Otwarty w CSP (format mp4 - rozmiar 41.12 MB)

Powrót na górę strony