Wizyta studentów prawa w naszym Centrum

Data publikacji 17.04.2024

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gościliśmy delegację studentów prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Goście mieli możliwość obejrzenia kompleksu Centrum oraz zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania szkoły policyjnej.

Na początku wizyty studenci uczestniczyli w prezentacji czynności z zakresu minerstwa oraz pirotechniki, którą zaprezentowali wykładowcy z Zakładu Szkoleń Specjalnych naszej szkoły. Następnie przyszli prawnicy mieli okazję zdobyć wiedzę na temat formalno-prawnych aspektów kontroli operacyjnej, które przedstawili policjanci z Zakładu Techniki Operacyjnej.

Jak prowadzić skuteczne przesłuchanie goście dowiedzieli się od specjalistów z Zakładu Służby Kryminalnej naszego Centrum.

Na koniec goście wzięli udział w prowadzonych przez wykładowców Zakładu Ruchu Drogowego zajęciach  z zakresu ręcznego kierowania ruchem, jak również zostali zapoznani ze specyfiką kierowania motocyklem, z krótką prezentacją jazdy szosowej na terenie CSP.

Wizytę studentów koordynowali policjanci z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii.

Cieszymy się, że mogliśmy pokazać naszą szkołę oraz  zaprezentować czym funkcjonariusze zajmują się na co dzień.

Przyszłym prawnikom życzymy sukcesów w nauce.

sierż. szt. D. Kocon WP