ZOSTAĆ POLICJANTEM - SPOTKANIE Z UCZNIAMI W RAMACH PROMOCJI SŁUŻBY W POLICJI

Data publikacji 22.02.2024

Funkcjonariusze podczas spotkań z młodzieżą, promują zawód policjanta jako jeden z możliwych wyborów przyszłej drogi życiowej. Łączą teorię z praktyką, by poprzez różne formy zajęć, przybliżyć młodym ludziom specyfikę służby. Podczas ostatniego spotkania uczniowie klas mundurowych mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy technika kryminalistyki.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu zabezpieczenia śladów, z uczniami klas mundurowych, przeprowadził technik kryminalistyki, biegły z zakresu badań mechanoskopijnych podkom. Marcin Dąbrowski wykładowca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Policjant zaprezentował młodzieży specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje policjant na miejscu zdarzenia m.in. pędzle, proszki do ujawniania śladów linii papilarnych oraz folie kryminalistyczne i silikony do zabezpieczenia ujawnionych śladów kryminalistycznych. Uczniowie, mając do dyspozycji profesjonalny sprzęt, pod okiem fachowca, uczyli się ujawniania i zabezpieczenia śladów daktyloskopijnych oraz traseologicznych. Na koniec policjant przedstawił uczniom narzędzia, które najczęściej stosują sprawców kradzieży z włamaniem.

Jak zwykle ciekawa forma i fachowość prowadzonych zajęć, przyczyniły się do dużego zaangażowania młodzieży w ćwiczenia.

mł. asp. Monika Kaczyńska

• Technik kryminalistyki, biegły w zakresie badań mechanoskopijnych podkom. Marcin Dąbrowski z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie z uczniami klas mundurowych