Rozpoczęli pierwsze i najważniejsze szkolenie

Data publikacji 20.02.2024

Dziś ponad 270 funkcjonariuszy, którzy przeszli pozytywnie procedurę związaną z przyjęciem do Policji oraz złożyli policyjne ślubowanie, rozpoczęło naukę w Centrum Szkolenia Policji. Przez siedem miesięcy młodzi policjanci będą zdobywać wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie służby w jednostkach terenowych.

Policjanci z terenu całego kraju, którzy przejechali na kurs podstawowy to osoby, które do policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej, każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe. Program szkolenia zawodowego podstawowego przygotowuje policjanta do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym, na stanowisku policjanta m.in.  w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo-interwencyjnych i oddziałów prewencji Policji.

Pierwszy dzień pobytu w jednostce szkoleniowej poświęcony jest na inaugurację szkolenia, przedstawienie jego organizacji, a także na zapoznanie słuchaczy z obowiązującymi regulaminami.

Podczas uroczystego otwarcia szkolenia słuchaczy powitał Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Tomasz Rylski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że wymagająca i trudna służba w Policji jest misją, a nie tylko zawodem. Misja ta polega na służeniu ojczyźnie i obywatelom – powiedział Komendant.

W czasie uroczystości odczytano list Komendanta Głównego Policji skierowany do funkcjonariuszy rozpoczynających służbę.

Wszystkim słuchaczom życzymy powodzenia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

nadkom. Damian Wroczyński
fot. asp. szt. Artur Łasocha/ZSS

• Policjanci w trakcie uroczystości rozpoczęcia szkolenia.