"Prowadzenie zajęć dydaktycznych" – doskonalenie zawodowych dla policyjnych nauczycieli

Od 5 do 16 lutego, nauczyciele policyjni Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii przeprowadzili doskonalenie lokalne z zakresu metodyki nauczania pn.: "Prowadzenie zajęć dydaktycznych". W zajęciach uczestniczyło 15 nowo przyjętych nauczycieli policyjnych. Celem doskonalenia było przygotowanie wykładowców do realizacji zadań dydaktycznych w oraz uzupełnienie kompetencji osób wykonujących zadania wymagające przygotowania metodycznego.

W ramach prowadzonych zajęć słuchacze mieli możliwość zapoznania się m.in. z następującymi zagadnieniami:

• wykorzystanie komunikacji interpersonalnej w procesie dydaktycznym,
  • metody nauczania,
  • zasady nauczania,
  • środki dydaktyczne,
  • zasady oceniania.

Kluczowym elementem doskonalenia było samodzielne przeprowadzenie trzech przykładowych lekcji różnymi metodami. Zajęcia oceniali doświadczenie przedstawiciele kadry metodyków Centrum Szkolenia Policji.

Zrealizowane doskonalenie z pewnością wzmocni jakości pracy naszej jednostki szkoleniowej, a także zapewni profesjonalne przygotowanie do zajęć i ich prowadzenie nowoprzyjętym nauczycielom policyjnym.

nadkom. Damian Wroczyński

fot. ZDDiP