Podzielili się cennym darem

Data publikacji 31.01.2024

Po raz pierwszy w tym roku młodzi policjanci z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywający szkolenie zawodowe podstawowe, przedstawiciele kadry dydaktycznej oraz pracownik cywilny podzielili się własną krwią. Funkcjonariusze odwiedzili Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Dla niektórych policjantów, oddanie krwi było dużym przeżyciem ponieważ robili to pierwszy raz w życiu. Dla młodych mundurowych przekazanie krwi to duża satysfakcja z faktu, że ten cenny płyn może uratować czyjeś życie.

Oddawanie krwi postrzegane jest przez policjantów jako element służby na rzecz społeczeństwa, gdzie dzielenia się własną krwią to  m.in. właśnie chronienie ludzkiego zdrowia i życia.

Łącznie, w minionym tygodniu, krew oddało 29 policjantek i policjantów oraz 1 pracownik cywilny. Zebrano łącznie 13,05 litra krwi.

Akcję zorganizował mł. asp. Marcin Garbula Dowódca Kompanii z Wydziału Dowodzenia.

Życiodajny dar, zebrany podczas tej akcji, trafi do potrzebujących.

nadkom. E. Kuligowska WP