Szkolenie z obsługi videorejestratorów

Data publikacji 30.01.2024

W ubiegłym tygodniu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie opiekun kursu st. asp. Radosław Osik wspólnie z kolegami z Zakładu Ruchu Drogowego przeprowadzili kurs specjalistyczny o symbolu VR-1/24 w zakresie obsługi wideorejestratorów.

Są to pojazdy wykorzystywane przez Policję drogową do nagrywania kierujących, którzy kierując pojazdami popełniają rożnego rodzaju wykroczenia lub przestępstwa drogowe takie jak przekroczenie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych czy tez niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Uprawnienia do stosowania wideorejestratorów uzyskało 15 policjantów z całej Polski. Nabyta wiedza wykorzystywana będzie w codziennych służbach na drodze. CSP w Legionowie wiedzie prym w kraju pod względem szkolenia specjalistycznego dla policjantów ruchu drogowego.

To u nas w Centrum istnieje infrastruktura przygotowana do szkolenia policjantów w białych czapkach taka jak sala luster, gdzie policjanci uczą się jak kierować ruchem drogowym na drogach, motodrom/autodrom – miejsce, gdzie policjanci szkoleni są z zakresu doskonalenia jazdy pojazdami służbowymi, płyta poślizgowa, gdzie funkcjonariusze pod czujnym okiem wykładowców z ZRD wprowadzają pojazdy w kontrolowane poślizgi i uczą się jak z nich bezpiecznie wybrnąć.

st. asp. R. Osik ZRD