Kurs specjalistyczny ISP-1/24 szkoli się

Data publikacji 18.01.2024

Tegoroczna pierwsza edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła się. Grupa szkoleniowa liczy 15 policjantów. Przez cztery tygodnie pod czujnym okiem instruktorów Zakładu interwencji Policyjnych kursanci, a w przyszłości instruktorzy strzelań policyjnych, nabywają wiedzę pozwalającą im w jednostkach Policji, z których pochodzą, doskonalić kolegów w bezpiecznym i prawidłowym użytkowaniu broni palnej oraz podwyższaniu poziomu wiedzy z zakresu broni i skutecznym strzelaniu.

Do udziału w kursie zakwalifikowano policjantów, którzy przeszli pozytywnie postępowanie kwalifikacyjne, będące sprawdzianem strzeleckim umożliwiającym wyłonienie osób z odpowiednimi predyspozycjami.

W ciągu czterotygodniowego kursu przyszli instruktorzy zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowania, planowania, organizowania, prowadzenia i dokumentowania szkolenia strzeleckiego.

Program kursu obejmuje m.in. podstawy prawne, cel i zasady organizacji szkolenia strzeleckiego w Policji, podstawowe zadania i obowiązki oraz rolę instruktora strzelań policyjnych w procesie doskonalenia strzeleckiego policjantów, rodzaje strzelań, ich specyfikę, elementy taktyki i techniki strzelania oraz prawidłowe prowadzenie dokumentacji szkoleniowej.

Policjanci podczas kursu będą strzelać z broni palnej krótkiej, pistoletu maszynowego, strzelby gładkolufowej oraz karabinka automatycznego.

Na zakończenie kursu przyszli instruktorzy przystąpią do egzaminu: testu wiedzy i sprawdzianu umiejętności instruktorskich.

Wszystkim kursantom życzymy pozytywnego zakończenia kursu i miłego pobytu w naszym Centrum.

asp. Ł. Grudziński ZIP