Nowi policjanci już na szkoleniu

Data publikacji 17.01.2024

119 nowo przyjętych do służby policjantów rozpoczęło wczoraj pierwsze w tym roku szkolenie zawodowe podstawowe w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie - SZP1/4. Przez siedem miesięcy młodzi ludzie zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie prawdziwej policyjnej służby.

Nowi  kursanci  wstąpili do służby w Policji kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej, każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

W zainaugurowanej edycji szkolenia uczestniczyli funkcjonariusze z różnych stron kraju. Nowo przyjętych do służby policjantów na szkolenie do CSP w Legionowie skierowały Komendy Wojewódzkie Policji w Gdańsku, Katowicach, Kielcach i Krakowie, Komenda Stołeczna Policji oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Witając nowo przybyłych Zastępca Komendanta Centrum insp. Tomasz Rylski podkreślił, że przed słuchaczami okres intensywnej nauki i życzył im wytrwałości oraz wielu sukcesów dydaktycznych. Zastępca Komendanta podkreślił również, że młodzi policjanci mają do dyspozycji bardzo dobrze przygotowaną kadrę dydaktyczną, która będzie im służyć pomocą przez cały okres szkolenia.

Na szkoleniu słuchacze przebywać będą do sierpnia tego roku. Przed policjantami czas, w trakcie którego zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności - zgłębią teorię ale i zajęcia praktyczne.

Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - pierwsze służby w terenie pod okiem doświadczonych policjantów.

Szkolenie zakończone zostanie egzaminem, a uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla nich początkiem policyjnej kariery – niełatwej, ale dającej satysfakcję ze służby na rzecz polskiego społeczeństwa.

Powodzenia i miłego pobytu w naszym gronie!

nadkom. E. Kuligowska WP, asp. R. Karyś ZDDiP