Mówimy NIE hejtowi w sieci

Data publikacji 17.01.2024

Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie asp. szt. Marek Maliszewski oraz mł. asp. Paweł Tomaszewski kontynuują cykl spotkań profilaktycznych z uczniami szkół. Po prelekcjach w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Nasielsku oraz Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Legionowie, przed feriami, na zaproszenie dyrekcji udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Chotomowie.

Tematem spotkań były zagrożenia współczesnego świata - hejt, cyberprzemoc, zagrożenia w sieci oraz związana z tym odpowiedzialność prawna nieletnich. Policjanci spotkali się z uczniami klas IV - VIII.

Przekazali młodym ludziom, że w sieci nikt nie jest anonimowy i warto się zastanowić nad konsekwencjami działania w Internecie takiego jak: wstawianie czyjegoś zdjęcia bez jego zgody, pisanie obraźliwego komentarza czy np. polajkowanie czyjejś tragedii.

Mundurowi zwrócili uczniom uwagę na odpowiedzialne korzystanie z telefonów komórkowych i komputerów.

Poruszane tematy cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów o czym świadczyły ich rozmowy na przerwach pomiędzy prelekcjami.

Odwiedziny uczniów w szkole były też dobrym sposobem, aby przybliżyć młodym ludziom zawód policjanta.

Zachęcamy dyrektorów szkół do współpracy. Można kontaktować się z nami i zasygnalizować potrzebę przeprowadzenia prelekcji, a my z chęcią odpowiemy na zaproszenie.

asp. szt. M. Maliszewski ZSK