Spotkanie wigilijne w naszym Centrum

Data publikacji 20.12.2023

Dzisiaj o 12.00 w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przybyłych gości w auli budynku dydaktycznego powitała Komendant Centrum insp. Anna Jędrzejewska-Szpak, a następnie zaprosiła do wysłuchania wzruszającego występu kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru dziecięcego „Przemiana” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie pod kierunkiem Anity Rodak.

Na spotkanie wigilijne w CSP przybyli przedstawiciele lokalnego samorządu na czele z radną Sejmiku Mazowieckiego Anną Brzezińską, Wicestarostą Legionowskim Konradem Michalskim, Prezydentem Miasta Legionowo Romanem Smogorzewskim, Burmistrzem Miasta i Gminy Serock Arturem Borkowskim, Przewodniczącym  Rady Powiatu Legionowskiego Leszkiem Smuniewskim, Przewodniczącą Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Rady Miasta Legionowo Anną Łaniewską.

W tym szczególnym dla nas dniu nie zabrakło również przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych służb mundurowych. Gościliśmy I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie nadkom. Janusza Sochockiego, Zastępcę Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni  płk. Łukasza Jędrzejczaka, Dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Legionowie brygiadera Łukasza Szulborskiego.

Wśród gości znaleźli się też przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i instytucji, którzy na co dzień współpracują z naszą jednostką: Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego „Legionowo” Grzegorza Gruczka, Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie Piotra Mrozka, przedstawiciela Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych Aleksandry Grynkiewicz, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 Agnieszki Jakubowskiej oraz Przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych Tadeusza Rysia. Odwiedził nas także artysta malarz Rafał Roskowiński - autor Murali na ogrodzeniu Centrum.

Duszpasterstwo reprezentowali księża kapelani: ks. ppłk Marcin Czeropski, ks. Tomasz Chciałowski oraz ks. Lucjan Szcześniak.

Komendant CSP insp. Anna Jędrzejewska-Szpak w imieniu własnym i kadry kierowniczej Centrum złożyła wszystkim życzenia świąteczne:
- Życzę państwu, aby te magiczne Święta był to czas spokoju, wytchnienia. By upłynęły w zdrowiu w gronie najbliższych w serdecznej i życzliwej atmosferze przy wigilijnym stole.

Następnie w świątecznym nastroju, przy pięknie przystrojonej choince, wszyscy uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem składając sobie życzenia i posmakowali wigilijnych potraw przygotowanych przez pracowników Wydziału Żywnościowego naszej szkoły.

Dla młodych artystów z chóru natomiast przygotowaliśmy słodki poczęstunek i drobny podarunek.

To była wspaniała uroczystość. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

nadkom. E. Kuligowska, foto asp. R. Karyś