Zagrożenia w sieci

Data publikacji 13.12.2023

W ubiegłym tygodniu wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej asp. szt. Marek Maliszewski oraz mł. asp. Paweł Tomaszewski na zaproszenie dyrekcji po raz kolejny odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Legionowie. W ciągu trzech dni w spotkaniach wzięło udział 16 klas: od IV do VI. Uczestniczyło w nich około 200 uczniów i 18 nauczycieli. Prelegenci poruszali tematy związane z cyberprzestępczością, z różnego rodzaju zagrożeniami płynącymi z Internetu oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich za popełnione czyny karalne.

Policjanci wyjaśnili na czym polega cyberprzemoc i jak wiele złego w relacjach klasowych może uczynić hejt. Zwrócono uczniom uwagę, żeby z komputerów czy telefonów komórkowych korzystali mądrze i odpowiedzialnie. Wykładowcy podali przykłady przestępstw, jakich sprawcy dopuszczają się w sieci. Omówiono także jakie środki wychowawcze i poprawcze może orzec wobec nieletniego Sąd Rodzinny.

asp. szt. M. Maliszewski ZSK