Ćwiczenia sztabowe pod kryptonimem „Egida-23” w CSP w Legionowie

Data publikacji 28.11.2023

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zrealizowano ćwiczenie sztabowe pod kryptonimem „Egida-23”, którego celem było między innymi sprawdzenie gotowości do działania pracowników Policji posiadających przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do realizacji zadań w przypadku zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Uczestnicy ćwiczenia zostali zapoznani z zakresem zadań i obowiązków służbowych wykonywanych w trakcie pełnienia służby w jednostce zmilitaryzowanej. Istotnym zagadnieniem programowym było omówienie nowych regulacji prawnych wynikających z tytułu wprowadzenia ustawy o Obronie Ojczyzny.

Ćwiczenie wzmocniło poziom przygotowania Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do realizacji procedur związanych z nadawaniem przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych.

Sprawdzenie gotowości do działań zakończyło się pełnym sukcesem.

WOINiK