Opolscy policjanci z uprawnieniami

Data publikacji 28.11.2023

Służba w Policji to nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Wykładowcy z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie- podkom. Adam Karolak i sierż. szt. Małgorzata Karolak wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przeprowadzili edycję kursu specjalistycznego VR-19/23 z zakresu obsługi wideorejestratora.

Uprawnienia do obsługi tego urządzenia uzyskało 15 policjantów. Na zajęciach wykładowcy przedstawili zasady działania urządzenia, prawidłowy sposób jego obsługi oraz korzystania z pełnego wachlarza funkcji danego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów. Zdobyte umiejętności pozwolą policjantom drogówki na ujawnianie jeszcze większej ilości kierujących jadących z nadmierną prędkością, która często jest przyczyną zdarzeń drogowych.

nadkom. E. Kuligowska WP