Oddali krew potrzebującym

Data publikacji 24.11.2023

Policjanci z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zawsze są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Akcję zbiórki tego cennego daru zorganizowali mundurowi z Wydziału Dowodzenia mł asp. Marcin Garbula, mł. asp. Piotr Kamiński oraz asp. szt. Mariusz Trojanowski. Krew oddali nasi słuchacze. Dzięki nim bank krwi Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie przy ul. Szaserów 128 wzbogacił się o kolejnych 14 litrów tego jakże cennego leku.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Funkcjonariusze namawiają i przypominają, jak cennym darem jest przekazana krew, która każdego dnia ratuje życie.

Zaangażowanie mundurowych krwiodawców na pewno będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

nadkom. E.Kuligowska WP