Policjanci drogówki z garnizonu pomorskiego już przeszkoleni

Data publikacji 30.10.2023

Wykładowca z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie - st. asp. Radosław Osik przy współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zrealizowali dwie edycje szkoleń z obsługi ręcznych mierników prędkości.

W dwóch edycjach kursów specjalistycznych zrealizowanych w okresie od 2 do 7 pażdziernika  br. w garnizonie pomorskim przeszkolonych zostało 40 policjantów. Każde szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na zajęciach wykładowca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przedstawił zasady działania urządzeń, prawidłowy sposób ich obsługi oraz korzystania z pełnego wachlarza funkcji danego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów.

Dzięki szkoleniu każdy jego uczestnik będzie mógł w pełni wykorzystać możliwości związane z ujawnieniem i utrwaleniem zarejestrowanego wykroczenia.

W czasie szkoleń policjanci drogówki nabyli odpowiednie kwalifikacje do kontroli uczestników ruchu drogowego przy użyciu ręcznych mierników prędkości. Zdobyte umiejetności pozwolą policjantom w białych czapkach  na ujawnianie jeszcze większej ilości kierujących jadących z nadmierną prędkością, która często jest przyczyną wypadków komunikacyjnych.

st. asp. R. Osik ZRD