Uczestniczyliśmy w XX Ogólnopolskim Sympozjum Biegłych Mechanoskopii

Data publikacji 26.10.2023

W dniach 9-12 października br. w Juracie odbyło się XX Ogólnopolskie Sympozjum Biegłych Mechanoskopii, zorganizowane przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentował wykładowca z Zakładu Szkoleń Specjalnych podkom. Marcin Dąbrowski, który wygłosił wykład pt. „Specyfika kształcenia techników kryminalistyki w obszarze zabezpieczenia śladów mechanoskopijnych”.

W sympozjum wzięli udział biegli z Laboratoriów Kryminalistycznych Policji z całego kraju, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie, Straży Granicznej, wykładowcy Akademii Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Szkoły Policji w Słupsku. Kadrę kierowniczą reprezentowali Zastępca Dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji mł. insp. Karolina Karwowska, Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku mł insp. Beata Speichert-Zalewska oraz Naczelnik Wydziału Badań Broni, Mechanoskopii i Wypadków Drogowych Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji nadkom. Michał Borusiński wraz z zastępcą podinsp. Grzegorzem Ozimkiem.

Podczas sympozjum odbyło się łącznie 24 wystąpień dotyczących m. in. skomplikowanych i nietypowaych badań mechanoskopijnych. Jednym z prelegentów  był wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podkom. Marcin Dąbrowski, który wygłosił wykład pt. „Specyfika kształcenia techników kryminalistyki w obszarze zabezpieczenia śladów mechanoskopijnych”.

podkom. M.Dąbrowski ZSS