Nasza Wykładowczyni wzięła udział w międzynarodowej konferencji

Data publikacji 19.10.2023

W dniach 15 – 17 października br. w Zakopanem odbyła się XVIII Międzynarodowa Konferencja pod nazwą „Problemy rekonstrukcji wypadków drogowych”, organizowana przez Zakład Badania Wypadków Drogowych Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie, mająca rekomendację Europejskiego Stowarzyszenia Badania i Analiz Wypadków Drogowych (EVU).

Tematyka konferencji dotyczyła problemów technicznych, badawczych i opiniodawczych w obszarze wypadków drogowych, a także medycyny wypadkowej. Prezydenta EVU oraz innych znamienitych prelegentów z Polski i zza granicy miała okazję wysłuchać policjantka z Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie kom. Jolanta Zawałeń, która zdobytą wiedzę - wyniki badań, kazusy, problemy rekonstrukcji wypadków drogowych, pozyskiwanie śladów, przekazywać będzie  słuchaczom kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego.

Kom. Jolanta Zawałeń współpracuje z Katedrą Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej. Dzięki tej współpracy policjantka uczestniczyła w badaniach pojazdów hybrydowych, o czym można przeczytać w pokonferencyjnym wydaniu „Paragrafu na Drodze” - czasopiśmie wydawanym przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

nadkom. E. Kuligowska WP