Bezpieczny uczeń na drodze

Data publikacji 19.10.2023

Jesień to pora roku, podczas której szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo na drogach. Pogarszające się warunki pogodowe – mgły, deszcze i wcześnie zapadający zmrok, stanowią dodatkowe utrudnienia zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników dróg. Dlatego policjanci systematycznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by propagować prawidłowe zachowania komunikacyjne i edukować w kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z uczniami klas 1-4 Szkoły Podstawowej w Wólce Radzymińskiej spotkała się policjantka z Zakładu Szkoleń Specjalnych kom. Kinga Czerwińska.

Tym razem policjantka z Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie kom. Kinga Czerwińska odwiedziła Szkołę Podstawową w Wolce Radzymińskiej  w gm. Nieporęt.

Uczniowie z klas 1-4 poznali podstawowe zasady zachowania się na drodze, w tym bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz konieczności używania elementów odblaskowych po zmroku. W czasie spotkania przypomniano także symbole kolorów świateł sygnalizatora, mówiono również o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Policjantka opowiedzizła także jak prawidłowo poruszać sie rowerem.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad mundurowej, chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Należy podkreślić, że najmłodsi wykazali się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy. Policjantka podczas pogadanki przybliżyła także dzieciom zawód policjanta.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski oraz krzyżówki z podsumowaniem wiedzy.

nadkom. E. Kuligowska