Zostali instruktorami strzelań policyjnych

Data publikacji 18.10.2023

Od 14 września do 13 października br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się trzecia tegoroczna edycja kursu specjalistycznego ISP-3/23 dla instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach organizacyjnych Policji. W zajęciach uczestniczyło szesnastu policjantów. Wszyscy ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym i zostali instruktorami strzelań.

Na kurs ISP-3/23 zostali skierowani policjanci przewidziani do pełnienia funkcji instruktora strzelań policyjnych posiadający przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach było zaliczenie egzaminu kwalifikacyjnego, który polegał na strzelaniu z pistoletu maszynowego i pistoletu do tarczy sylwetkowej w ograniczonym czasie.

Wszyscy, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w kursie przez trzy tygodnie nabywali wiedzę i umiejętności z zakresu wybranych elementów metodyki szkolenia strzeleckiego, standaryzowali wiedzę i umiejętności instruktora, jak również prowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Po uzyskaniu wszystkich, wymaganych programem nauczania zaliczeń, kursanci przystąpili do egzaminu instruktorskiego. Egzamin składał się z dwóch etapów: teoretycznego, czyli testu wiedzy i praktycznego, który polegał na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć strzeleckich z grupą policjantów. Ocena z egzaminu końcowego była wynikiem średniej arytmetycznej ocen pozytywnych uzyskanych przez słuchaczy z poszczególnych etapów egzaminu. Wszyscy uczestnicy kursu uzyskali oceny pozytywne i tym samym uzyskali kwalifikacje zawodowe instruktora strzelań policyjnych.

Za przygotowanie funkcjonariuszy do roli instruktorów strzelań policyjnych odpowiadali: podinsp. Piotr Tarnowski oraz asp. Robert Matusik - wykładowcy z Zakładu Interwencji Policyjnych.

Serdecznie gratulujemy absolwentom kursu i życzymy sukcesów w roli instruktora strzelań policyjnych w swoich jednostakch!

nadkom. E. Kuligowska WP, nadkom. J. Konieczny ZIP, foto asp. R. Karyś ZDDiP