"Bezpieczna droga do szkoły" z policjantką CSP w Legionowie

Data publikacji 27.09.2023

Wrzesień to ważny miesiąc w kalendarzu każdego ucznia - rozpoczęcie roku szkolnego. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych wykładowca z Zakładu Ruchu Drogowego mł. asp. Katarzyna Stępień przeprowadziła spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3-go Maja w Nasielsku. Tematem zajęć była „Bezpieczna droga do szkoły”.

W takcie spotkania z 360 uczniami klas od „zerówki” do 5 , nasza policjantka skupiła się przede wszystkim na bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Omówiła podstawowe zasady ruchu pieszych, rowerzystów, a także osób poruszających się na hulajnogach. Podkreśliła jak ważną kwestią dla zachowania bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.

Dzieci zadawały różne ciekawe pytania, na które policjantka udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

nadkom. E. Kuligowska WP