Wizyta przedstawicieli z Uniwersytetu Sam Houston w USA

Data publikacji 26.09.2023

Nasze Centrum gościło grupę przedstawicieli amerykańskiej uczelni Sam Houston ze stanu Texas w USA na czele z Jungiem Gerberem profesorem prawa karnego i kryminologii. Delegacja przybyła do naszego kraju w ramach programu współpracy i wymiany szkoleniowej między polską Policją, a Sam Houston University.

Naszych gości przywitała Agnieszka Zielińska, Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Towarzyszyli jej kierownicy komórek organizacyjnych szkoły. Następnie została przedstawiona struktura organizacyjna, funkcjonowanie, działalność oraz oferta szkoleniowa Centrum.
W ramach praktycznego zapoznania z infrastrukturą szkoły, nasi goście zwiedzili obiekty Centrum.

W dalszej części wizyty funkcjonariusze Zakładu Szkoleń Specjalnych zaprezentowali pomieszczenia dydaktyczne, w których szkolą m.in. techników kryminalistyki oraz pirotechników. Policjantka z Zakładu Ruchu Drogowego asp. Katarzyna Brzostek zaprezentowała pojazdy i sprzęt policyjny wykorzystywany przez policjantów w białych czapkach.

Delegacja miała również możliwość obejrzeć nowoczesny zespół strzelnic, w którym podkom. Albert Piórkowski z Zakładu Interwencji Policyjnych zaprezentował jednostki broni, a także obiekty umożliwiające słuchaczom CSP kształcenie oraz doskonalenie umiejętności taktyczno-technicznych związanych z użyciem broni palnej.

Cieszymy się, że mogliśmy wymienić policyjne doświadczenia polsko-amerykańskie.

nadkom. E. Kuligowska, J. Łaszyn WP