Kurs FBI

Data publikacji 11.08.2023

W dniach 7-11 sierpnia 2023r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie trwa pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań, oznaczonego symbolem FBI 1/23.

W trwającym pięć dni kursie, prowadzonym przez kadrę Zakładu Służby Kryminalnej jak również psychologa Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii udział bierze 16  policjantów służby kryminalnej i śledczej. Uczestnicy kursu, podczas szkolenia zdobędą umiejętności stosowania taktyk i technik z zakresu prowadzenia rozmowy, przesłuchania świadka lub podejrzanego.

Zapoznają się także z możliwościami wykrywania oznak nieszczerości u osób, wobec których podejmują czynności służbowe. Zdobyte na kursie umiejętności, przyczynią się do uzyskania jeszcze bardziej rzetelnych i wiarygodnych materiałów dowodowych w prowadzonych postępowaniach.

podkom. Maria Wysocka