Academica w CSP nie tylko dla policjantów

Data publikacji 03.08.2023

Tegoroczne obchody Święta Policji w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zbiegły się w czasie z otwarciem terminala do Academiki – darmowej cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych stworzonej przez Bibliotekę Narodową. Bezpłatny dostęp do ponad 3 700 000 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy zyskali zarejestrowani czytelnicy Centralnej Biblioteki Policyjnej oraz użytkownicy innych bibliotek, którzy mieli okazję już wcześniej korzystać z zasobów cyfrowych polskiej książnicy narodowej.

Terminal z dostępem do Academiki został zorganizowany w Dziale Udostępniania Zbiorów Centralnej Biblioteki Policyjnej i jest dostępny dla czytelników w stałych godzinach od 8.00-15.30. Rezerwacje publikacji dostępnych w Academice można zgłaszać osobiście, telefonicznie i mailowo. Do sieci instytucji partnerskich Academiki przystapiły dotychczas trzy jednostki Policji: Komenda Główna Policji (Biuro Historii i Tradycjii Policji – Muzeum Policji), Akademia Policji w Szczytnie oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

ACADEMICA Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Academica - najczęściej zadawane pytania

Regulamin użytkownika Academiki (pdf)

Podręcznik użytkownika CWPN Academica (pdf)