Zwalczanie terroryzmu – szkolenie twinningowe

Data publikacji 04.11.2008

Zakończyło się ostatnie z cyklu czterech szkoleń, które były prowadzone w ramach projektu twinningowego „Walka z przestępczością”. Szkolenie było poświęcone zwalczaniu terroryzmu, a prowadzili je trzej eksperci z Wielkiej Brytanii, CBŚ i pirotechnicy z CSP. Uczestniczyło w nim 23 osoby.

W ubiegłym tygodniu w Centrum odbyło się pięciodniowe szkolenie w ramach projektu twinningowego „Walka z przestępczością”. Było to ostatnie z cyklu czterech szkoleń, które zostało poświecone metodom i taktykom zwalczania terroryzmu. Ten blok tematyczny zawierał różne, istotne dla niego zagadnienia, m.in. „śledztwo powybuchowe” czy umiejętność prawidłowego prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia po wybuchu. Założeniem projektów twinningowych jest przeszkolenie funkcjonariuszy polskiej Policji, Straży Granicznej, i Biura Ochrony Rządu w zakresie wymogów i oczekiwań unijnych. Do chwili obecnej odbyło się wiele tego typu szkoleń, w których uczestniczyli nasi funkcjonariusze. Ostatnie z tych szkoleń dało możliwość poszerzenia wiedzy o sprawy związane z terroryzmem od ekspertów z Wielkiej Brytanii, którzy prowadzili zajęcia w kooperacji z pirotechnikami z CSP oraz ekspertami z CBŚ.

Anna Galant, Luiza Malicka-Truszkowska MCSSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK