Strona znajduje się w archiwum.

Wykładowcy i słuchacze na zawodach sportowych

Data publikacji 20.06.2023

Realizując zadania w obszarze kształtowania właściwych postaw umiejętnego i poprawnego stosowania środków przymusu bezpośredniego, w tym także w zakresie dbałości o zdrowie i sprawność fizyczną, nasi wykładowcy sierż. Wojciech Rusicki i sierż. Krystian Chudziński z ZIP zmotywowali słuchaczy do wzięcia udziału w dwóch różnych, ale bardzo wymagających imprezach sportowych.

W Legionowie odbył się bieg „Legionowska Dycha”, była to już 14 edycja biegu, na stracie biegu o dystansie 10 km pojawiło się około 400 osób, a wśród nich  stawili się słuchacze kursu podstawowego zawodowego oznaczonego symbolem SZP-10/22/VI/5, SZP-1/23/I/2 wraz z sierżantem Wojciechem Rusickim . Trasa biegu przebiegała przez centrum miasta i dała możliwość poznania jego urokliwych uliczek. Warto dodać, że w kategorii kobiet do lat 29, Żaneta Piotrkowska ( SZP-10/22/VI/5) z czasem 52:21, zajęła 3 miejsce.

Natomiast w Obornikach Wielkopolskich odbyła się kolejna edycja biegu Formoza Challenge. W tym roku do rywalizacji stanęło blisko 1000 zawodników. Na starcie nie zabrakło również naszego reprezentanta. W najtrudniejszej formule biegu „ULTRA” wziął udział sierż. Krystian Chudziński . Idąc maksymą biegu „Nie zostawiamy swoich!”, sierż. Chudziński nie został sam. Wraz z nim wystartowali słuchacze plutonu SZP1/23/VII/3.

Nadmienić należy, że formuła „ULTRA” przebiega na dystansie 10 km (choć trasa ta jest zaniżona co roku dystans zamyka się bliżej 12 km), prowadząc przez tor motokrosowy, bagna, rzeki i lasy. Do pokonania jest ponad 80 przeszkód sztucznych i naturalnych których autorami są żołnierze jednostki specjalnej 4026 FORMOZA. Gdyby to nie wystarczyło, wszystko to trzeba wykonać z dodatkowym obciążeniem w postaci plecaka ważącego 10 kg i atrapą karabinu w ręce!

Gratulujemy naszej kadrze, a także słuchaczom że pokonali własne słabości i wszyscy dobiegli do mety.

tekst i zdjęcia: sierż Wojciech Rusicki, sierż. Krystian Chudziński