Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelcy ZIP z sukcesem na międzynarodowych zawodach

Data publikacji 19.06.2023

W tym roku na warszawskich strzelnicach w dzielnicach Wesoła i Rembertów, odbył się „XVII Międzynarodowy Wielobój Strzelecki o Puchar Ministra Obrony Narodowej”. Wśród zawodników byli także funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji.

W barwach Polskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego, startowali –  podkom. Albert Piórkowski i asp. Mateusz Głębocki. Miłośnicy strzelectwa, łączą życiową pasję ze służbą w Zakładzie Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji. Połączenie życiowej i zawodowej pasji, zaangażowanie i profesjonalizm to czynniki, które pozwalają im odnosić sportowe sukcesy.

W zawodach strzeleckich udział wzięło 71 czteroosobowych drużyn z Polski oraz innych krajów między innymi Włoch, Estonii, Czech, Niemiec. W sumie w jedenastu różnych konkurencjach rywalizowało 301 zawodników. W klasyfikacji indywidualnej open podkom. Albert Piórkowski zajął 6 miejsce, a asp. Mateusz Głębocki uplasował się na pozycji 39. Ponadto podkom. Albert Piórkowski okazał się bezkonkurencyjny w strzelaniu z karabinka MSBS GROT zdobywając pierwsze miejsce. W kwalifikacji drużynowej funkcjonariusze wspierani przez dwóch kolegów ze stowarzyszenia zajęli 11 miejsce, ale nie mieli sobie równych w strzelaniu z karabinka HK USC kal. 45 ACP.

Doświadczenie zdobyte na zawodach z pewnością wpłynie pozytywnie na poziom realizowanych obowiązków służbowych.