Odwiedził nas prof. Henry Lee

Data publikacji 13.06.2023

Nasze Centrum gościło prof. Henrego Lee, założyciela i wieloletniego dziekana Instytutu Kryminalistyki i Medycyny Sądowej działającego przy Uniwersytecie New Haven, USA. Panu profesorowi towarzyszyli przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, BMWP oraz CBŚP.

Naszych gości przywitał mł. insp. Tomasz Rylski, Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Następnie została przedstawiona struktura organizacyjna, funkcjonowanie, działalność oraz oferta szkoleniowa Centrum.

W ramach praktycznego zapoznania z infrastrukturą szkoły, nasi goście odwiedzili Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych, które zostało zaprezentowane przez przedstawiciela CBŚP.

W dalszej części wizyty funkcjonariusze Zakładu Szkoleń Specjalnych zaprezentowali pomieszczenia dydaktyczne, w których szkolą m.in. techników kryminalistyki oraz pirotechników.

Delegacja miała również możliwość obejrzeć nowoczesny zespół strzelnic, w którym kadra Zakładu Interwencji Policyjnych zaprezentowała obiekty umożliwiające słuchaczom CSP kształcenie oraz doskonalenie szeroko pojętych umiejętności taktyczno-technicznych, związanych z użyciem broni palnej.