Wizyta przedstawicieli węgierskiej policji

Data publikacji 13.06.2023

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gościło delegację policji Węgierskiej. Wizyta została zorganizowana w ramach międzynarodowego projektu pn.: Rozwój współpracy z polskimi organami ściągania przeciwko przestępczości zorganizowanej. Podczas inauguracji spotkania delegację przywitał mł. insp. Tomasz Rylski, Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz przedstawiciele kadry kierowniczej szkoły.

W pierwszej części wizyty nasi goście zapoznali się ze strukturą organizacyjną, funkcjonowaniem, działalnością oraz ofertą szkoleniową Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a także zaznajomili się ze specyfiką zadań związanych z realizacją procesu dydaktycznego. Uczestnicy spotkania mieli również sposobność podzielić się wiedzą oraz doświadczeniami z obszaru szkolnictwa policyjnego i wymienić spostrzeżenia na temat specyfiki służby policyjnej w obu krajach.

W ramach praktycznego zapoznania z infrastrukturą szkoły, nasi goście odwiedzili Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych, które zostało zaprezentowane przez przedstawiciela CBŚP.

W dalszej części wizyty funkcjonariusze Zakładu Szkoleń Specjalnych zaprezentowali pokaz działań minersko-pirotechnicznych, a także specjalistyczny sprzęt, taki jak: mały robot saperski PIAP GRYF, bezodrzutowy wyrzutnik pirotechniczny MEXSTAL WP-20-Y, manipulator teleskopowy TM600 oraz przyczepę pirotechniczną PIRAT.

Goście z Węgier mieli również możliwość obejrzeć nowoczesny zespół strzelnic, w którym kadra Zakładu Interwencji Policyjnych zaprezentowała obiekty umożliwiające słuchaczom CSP kształcenie oraz doskonalenie szeroko pojętych umiejętności taktyczno-technicznych, związanych z użyciem broni palnej.

Mamy nadzieję, że wizyta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie umożliwiła naszym gościom wzbogacenie wiedzy na temat dydaktyki policyjnej, a także pozwoliła im zapoznać się ze specyfiką, zadaniami oraz funkcjonowaniem jednostek szkoleniowych polskiej Policji.