Przedstawiciele Sejmu RP w Sułkowicach

Data publikacji 05.06.2023

31 maja br. Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odwiedzili członkowie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Skład delegacji uzupełnili przedstawiciele Departamentu Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Podczas wizyty przybyli goście zapoznali się ze strukturą organizacyjną i działalnością Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Zaprezentowane zostały umiejętności słuchaczy i psów aktualnie przebywających na kursach dla przewodników psów służbowych.

Podczas ćwiczeń z pokonywania przeszkód terenowych prezentowały się psy patrolowo-tropiące, które od miesiąca przebywają na szkoleniu. Następnie uczestnicy kursu bojowego opowiedzieli o przygotowaniu swoich podopiecznych do działań w pododdziałach kontrterrorystycznych, a przewodnicy psów poszukujących osoby metodą mantrailingową wyjaśnili, dlaczego szkolenie ich psów trawa aż 3 lata.

Następnie zaprezentowano gościom pokaz psów, które wyszukują zapachy narkotyków używane w przeszukaniach zaparkowanych pojazdów, aby odnaleźć substancje zabronione. Kolejnym punktem wizyty było przedstawienie elementów z posłuszeństwa ogólnego, które zaprezentowali przewodnicy z psami do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych.

Na koniec wizyty odbył się pokaz ćwiczeń obrończych, w którym uczestniczyły psy z kursu patrolowo-tropiącego, które za miesiąc kończą szkolenie i wraz ze swoimi opiekunami wrócą do jednostek terenowych.

Przybyli delegaci zobaczyli kompleks z kojcami dla psów oraz mieli okazję zapoznać się z bogatą historią zakładu odwiedzając Izbę Tradycji.

asp. szt. Dariusz Ratajczak ZKP w Sułkowicach/
EK WP CSP w Legionowie