Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słuchacze CSP zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 13.04.2023

Policjanci, którzy na co dzień zgłębiają wiedzę na szkoleniu zawodowym podstawowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w czasie wolnym od służby, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 46-letni mężczyzna nie był w stanie poddać się badaniu alkomatem. Została pobrana mu krew, aby stwierdzić zawartość alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Przygotowujący się do pełnienia służby policjanci kursu podstawowego: post. Natalia Walczak, post. Zuzanna Paździorko, post. Mateusz Gawęda oraz post. Dawid Latoń, wracając po zajęciach do domu, zauważyli jak nadjeżdżający z przeciwka kierujący osobowym volkswagenem zjechał na ich pas ruchu. Dzięki szybkiej reakcji uniknęli kolizji. Całe zdarzenie miało miejsce w Miechowie woj. małopolskie. Następnie kierowca volkswagena nieudolnie zaczął cofać w kierunku stacji paliw.

Policjanci pojechali za samochodem i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali kierowcę. Kiedy otworzyli drzwi auta poczuli silną woń alkoholu. Natychmiast jeden z funkcjonariuszy wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę. Na miejsce została wezwana załoga miejscowych policjantów. 46-letni kierujący nie był w stanie poddać się badaniu alkomatem. Został zabrany na pobranie krwi, aby stwierdzić jaką miał zawartość alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie 46-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Gratulujemy policjantom właściwej postawy zawodowej, zdecydowania i profesjonalizmu w działaniu.

sk

 

Powrót na górę strony