Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XI targi sprzętu wyposażenia

Data publikacji 29.10.2008

Dzisiaj w Centrum odbywa się XI edycja prezentacji techniki i wyposażenia, organizowana przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. Tym razem motywem wiodącym jest technika kryminalistyczna.

Pierwsze targi sprzętu i wyposażenia zostały zorganizowane dokładnie 5 października 2006 roku, a więc już ponad dwa lata temu. Przedsięwzięcie to jest organizowane niezmiennie w CSP i zawsze przez tego samego organizatora - Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. Na targi przyjeżdżają logistycy odpowiedzialni za zakup sprzętu i wyposażenia naszych służb, którzy w sposób jawny, i otwarty wybierają najbardziej odpowiadające swoim służbom oferty. Dzięki temu, zarówno pracownicy Centrum jak i też nasi słuchacze mają okazję poznać wszelkie nowości i propozycje wielu firm (w bardzo różnych dziedzinach policyjnej służby), które są zainteresowane współpracą z Policją oraz innymi formacjami związanymi z bezpieczeństwem państwa. Dotychczas odbyły się prezentacje poświęcone środkom transportu, łączności, formom zabezpieczenia obiektów i pracowników ochrony, bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Podziwialiśmy też sprzęt i wyposażenie dla służb antyterrorystycznych i śledczych.

Dzisiejszą edycję uroczyście otworzyli Zastępca Dyrektora Biura Logistyki Policji insp. Włodzimierz Kalinowski, Zastępca Dyrektora Centralnego Biura Kryminalistycznego insp. Marek Pękała, Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski i p. Marek Buczkowski – organizator targów. Potem zwyczajowo już, w auli pozostali przedstawiciele służb logistycznych, którzy przysłuchiwali się prezentacjom poszczególnych firm zachęcających do swoich artykułów. Na korytarzach 11 firm wystawiło stoiska, na których można było indywidualnie przyjrzeć się poszczególnym egzemplarzom szerokiej oferty wspierającej tak istotną gałąź dzisiejszej Policji, jaką stanowi technika kryminalistyczna. Były nowoczesne mikroskopy, zestawy do badań mikrośladów organicznych, zestawy do ujawniania śladów na podczerwień, najnowocześniejsze alkomaty i urządzenia do ujawniania narkotyków, urządzenia do badań DNA i wiele, wiele innych wspomagających nowoczesny proces wykrywczy urządzeń.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Piotr Maciejczak ZKS

Powrót na górę strony